F1 Takvimi
Tur 5 · 2026

Kanada Grand Prix'si

Montreal · Montréal · Canada

22 May Cum – 24 May Paz

Tamamlandı

Program

Saatler seçili saat diliminde gösterilir.

Sonuçlar

Antrenman 1 22 May Cum 19:30

SıraSürücüEn iyi turFarkTur
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:13.40233
2RUS George RUSSELLMercedes1:13.544+0.14235
3HAM Lewis HAMILTONFerrari1:14.176+0.77436
4LEC Charles LECLERCFerrari1:14.355+0.95336
5VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:14.366+0.96431
6NOR Lando NORRISMcLaren1:14.799+1.39732
7PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:14.963+1.56132
8LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:15.452+2.05033
9HUL Nico HULKENBERGAudi1:15.698+2.29628
10ALO Fernando ALONSOAston Martin1:15.863+2.46131
11BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:16.214+2.81233
12HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:16.253+2.85129
13OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:16.497+3.09532
14ALB Alexander ALBONWilliams1:16.642+3.24015
15SAI Carlos SAINZWilliams1:16.660+3.25836
16GAS Pierre GASLYAlpine1:16.809+3.40729
17STR Lance STROLLAston Martin1:16.978+3.57630
18LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:17.431+4.0295
19BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:17.770+4.36826
20BOT Valtteri BOTTASCadillac1:17.868+4.46628
21PER Sergio PEREZCadillac1:17.926+4.52428
22COL Franco COLAPINTOAlpine–1

Yarış kontrol notları

  • Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Kırmızı bayrakRED FLAG
  • Kırmızı bayrakRED FLAG
  • Kırmızı bayrakRED FLAG

Hava durumu

  • Hava15.5–17.3 °C
  • Pist36.7–41.8 °C
  • Nem%28
  • Rüzgâr2 m/s
  • YağışYok

Sprint Sıralama 22 May Cum 23:30

SıraSürücüSQ1SQ2SQ3Tur
1RUS George RUSSELLMercedes1:14.7721:13.0261:12.96519
2ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:14.0101:13.5511:13.03316
3NOR Lando NORRISMcLaren1:14.2651:13.9571:13.28015
4PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:14.6651:13.8581:13.29915
5HAM Lewis HAMILTONFerrari1:13.8891:13.4651:13.32623
6LEC Charles LECLERCFerrari1:15.0061:13.5541:13.41019
7VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:14.0281:14.4121:13.50415
8HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:14.5411:14.2391:13.60517
9LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:14.5171:14.1401:13.73719
10SAI Carlos SAINZWilliams1:15.5001:14.5471:14.53624
11HUL Nico HULKENBERGAudi1:15.6731:14.59514
12BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:15.8011:14.62714
13COL Franco COLAPINTOAlpine1:15.4841:14.70216
14OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:15.7601:14.92817
15BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:15.8721:15.19717
16ALO Fernando ALONSOAston Martin1:15.7607
17PER Sergio PEREZCadillac1:16.0028
18STR Lance STROLLAston Martin1:16.3549
19GAS Pierre GASLYAlpine1:16.6428
20BOT Valtteri BOTTASCadillac1:16.8668

Yarış kontrol notları

  • Kırmızı bayrakRED FLAG

Hava durumu

  • Hava19.6–20.6 °C
  • Pist40.1–42.4 °C
  • Nem%24
  • Rüzgâr1.3 m/s
  • YağışYok

Sprint 23 May Cmt 19:00

⏱ En hızlı tur ANT Kimi ANTONELLI · 1:14.380 · 11. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1RUS George RUSSELLMercedes2328:50.9518
2NOR Lando NORRISMcLaren23+1.2727
3ANT Kimi ANTONELLIMercedes23+1.843 ⏱6
4PIA Oscar PIASTRIMcLaren23+9.7975
5LEC Charles LECLERCFerrari23+9.9294
6HAM Lewis HAMILTONFerrari23+10.5453
7VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing23+15.9352
8LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls23+29.7101
9COL Franco COLAPINTOAlpine23+31.621
10SAI Carlos SAINZWilliams23+36.793
11LAW Liam LAWSONRacing Bulls23+61.344
12BOR Gabriel BORTOLETOAudi23+61.814
13OCO Esteban OCONHaas F1 Team23+64.209
14PER Sergio PEREZCadillac23+70.402
15HUL Nico HULKENBERGAudi23+72.158
16STR Lance STROLLAston Martin22+1 tur
17BOT Valtteri BOTTASCadillac22+1 tur
18BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team22+1 tur
19ALB Alexander ALBONWilliams22+1 tur
20GAS Pierre GASLYAlpine22+1 tur
21HAD Isack HADJARRed Bull Racing20+3 tur
DNFALO Fernando ALONSOAston Martin15Bitiremedi

Start grid

Sprint Sıralama sonucuna göre
  1. 1RUS1:12.965
  2. 2ANT1:13.033
  3. 3NOR1:13.280
  4. 4PIA1:13.299
  5. 5HAM1:13.326
  6. 6LEC1:13.410
  7. 7VER1:13.504
  8. 8HAD1:13.605
  9. 9LIN1:13.737
  10. 10SAI1:14.536
  11. 11HUL1:14.595
  12. 12BOR1:14.627
  13. 13COL1:14.702
  14. 14OCO1:14.928
  15. 15ALO
  16. 16PER1:16.002
  17. 17STR1:16.354
  18. 18LAW
  19. 19BEA1:15.197
  20. 20GAS1:16.642
  21. 21BOT1:16.866
  22. 22ALB

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • H Sert
  • RUSM
  • NORM
  • ANTM
  • PIAM
  • LECM
  • HAMM
  • VERM
  • LINH
  • COLM
  • SAIM
  • LAWM
  • BORM
  • OCOM
  • PERS
  • HULM
  • STRS
  • BOTS
  • BEAMM
  • ALBMS
  • GASMS
  • HADMMS
  • ALOM

123

Pit stoplar

6 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
7HAD–155.1
9HAD–23.5
14ALB–24.0
15ALO–24.6
18BEA–38.4
19GAS–70.6

Yarış kontrol notları

  • Tur 20Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 27 (HUL) - LEAVING THE TRACK AND GAINING AN ADVANTAGE (12:17:26)
  • Tur 23Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 11 (PER) - FORCING ANOTHER DRIVER OFF THE TRACK (12:29:03)

Hava durumu

  • Hava19.8–20.5 °C
  • Pist30.9–33.2 °C
  • Nem%25
  • Rüzgâr1.3 m/s
  • YağışYok

Sıralama 23 May Cmt 23:00

SıraSürücüQ1Q2Q3Tur
1RUS George RUSSELLMercedes1:13.9531:13.0791:12.57824
2ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:13.3801:13.0761:12.64624
3NOR Lando NORRISMcLaren1:13.5031:13.0491:12.72928
4PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:13.5591:13.2851:12.78129
5HAM Lewis HAMILTONFerrari1:13.7671:13.0411:12.86827
6VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:14.0671:13.4791:12.90723
7HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:13.6541:12.9751:12.93522
8LEC Charles LECLERCFerrari1:13.8251:13.4961:12.97629
9LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:13.8951:13.5481:13.28028
10COL Franco COLAPINTOAlpine1:14.4661:13.8571:13.69727
11HUL Nico HULKENBERGAudi1:14.5621:13.88621
12LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:14.3461:13.89722
13BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:14.7751:14.07122
14GAS Pierre GASLYAlpine1:14.6981:14.18720
15SAI Carlos SAINZWilliams1:14.2761:14.27321
16BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:14.4491:14.41622
17OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:14.84512
18ALB Alexander ALBONWilliams1:14.85113
19ALO Fernando ALONSOAston Martin1:15.19611
20PER Sergio PEREZCadillac1:15.42911
21STR Lance STROLLAston Martin1:16.19510
22BOT Valtteri BOTTASCadillac1:16.27210

Hava durumu

  • Hava20.9–22 °C
  • Pist29.8–31.5 °C
  • Nem%25
  • Rüzgâr1.1 m/s
  • YağışVar

Yarış 24 May Paz 23:00

⏱ En hızlı tur ANT Kimi ANTONELLI · 1:14.210 · 68. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes681:28:15.758 ⏱25
2HAM Lewis HAMILTONFerrari68+10.76818
3VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing68+11.27615
4LEC Charles LECLERCFerrari68+44.15112
5HAD Isack HADJARRed Bull Racing67+1 tur10
6COL Franco COLAPINTOAlpine67+1 tur8
7LAW Liam LAWSONRacing Bulls67+1 tur6
8GAS Pierre GASLYAlpine67+1 tur4
9SAI Carlos SAINZWilliams67+1 tur2
10BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team67+1 tur1
11PIA Oscar PIASTRIMcLaren66+2 tur
12HUL Nico HULKENBERGAudi66+2 tur
13BOR Gabriel BORTOLETOAudi66+2 tur
14OCO Esteban OCONHaas F1 Team66+2 tur
15STR Lance STROLLAston Martin64+4 tur
16BOT Valtteri BOTTASCadillac64+4 tur
DNFPER Sergio PEREZCadillac39Bitiremedi
DNFNOR Lando NORRISMcLaren38Bitiremedi
DNFRUS George RUSSELLMercedes29Bitiremedi
DNFALO Fernando ALONSOAston Martin23Bitiremedi
DNFALB Alexander ALBONWilliams11Bitiremedi
DNSLIN Arvid LINDBLADRacing Bulls0Başlamadı

Start grid

Sıralama sonucuna göre
  1. 1RUS1:12.578
  2. 2ANT1:12.646
  3. 3NOR1:12.729
  4. 4PIA1:12.781
  5. 5HAM1:12.868
  6. 6VER1:12.907
  7. 7HAD1:12.935
  8. 8LEC1:12.976
  9. 9LIN1:13.280
  10. 10COL1:13.697
  11. 11HUL1:13.886
  12. 12LAW1:13.897
  13. 13BOR1:14.071
  14. 14GAS1:14.187
  15. 15SAI1:14.273
  16. 16BEA1:14.416
  17. 17OCO1:14.845
  18. 18ALB1:14.851
  19. 19ALO1:15.196
  20. 20PER1:15.429
  21. 21BOT1:16.272
  22. 22STR1:16.195

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • H Sert
  • I Ara
  • ANTSM
  • HAMSM
  • VERSM
  • LECSM
  • HADSMSS
  • COLMH
  • LAWMS
  • GASMH
  • SAIMM
  • BEASM
  • PIAMMS
  • HULSM
  • BORSM
  • OCOSMS
  • STRSSM
  • BOTSMSM
  • PERSMS
  • NORMM
  • RUSS
  • ALOS
  • ALBS
  • LIN

168

Pit stoplar

34 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
1PIA–24.1
2NOR–23.4
2BOR–28.1
2PER–25.7
2HUL–24.9
2SAI–24.7
3BOT–28.2
9BOT–24.8
12PIA–36.6
14STR–24.2
15NOR–28.8
15PER–25.1
16OCO–24.8
18BOR–24.7
20ALO–24.7
20HUL–31.0
29PER–24.9
29BOT–24.4
30GAS–25.6
30LAW–24.1
30OCO–35.3
30COL–25.6
30SAI–25.6
30BEA–44.9
31VER–25.1
31HAD–24.9
31ANT–25.1
31LEC–30.1
31HAM–25.9
49STR–24.1
49BOT–31.1
51PIA–36.1
52HAD–34.7
62HAD–34.8

Yarış kontrol notları

  • Tur 13Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 27 (HUL) - SPEEDING IN THE PIT LANE
  • Tur 23Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 81 (PIA) - CAUSING A COLLISION (16:25:37)
  • Tur 31Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Tur 32Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Tur 44Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 6 (HAD) - MORE THAN ONE CHANGE OF DIRECTION
  • Tur 46Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Tur 46Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Tur 47Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 77 (BOT) - SPEEDING IN THE PIT LANE
  • Tur 53Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Tur 54Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Tur 62CezaSTOP-AND-GO PENALTY FOR CAR 6 (HAD) - YELLOW FLAG INFRINGEMENT (16:47:57)
  • Tur 68Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 5 (BOR) - VSC INFRINGEMENT

Hava durumu

  • Hava12.1–13.7 °C
  • Pist16.7–19.1 °C
  • Nem%71
  • Rüzgâr2.4 m/s
  • YağışYok