F1 Takvimi
Tur 2 · 2026

Çin Grand Prix'si

Shanghai · China

13 Mar Cum – 15 Mar Paz

Tamamlandı

Program

Saatler seçili saat diliminde gösterilir.

Sonuçlar

Antrenman 1 13 Mar Cum 06:30

SıraSürücüEn iyi turFarkTur
1RUS George RUSSELLMercedes1:32.74129
2ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:32.861+0.12030
3NOR Lando NORRISMcLaren1:33.296+0.55529
4PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:33.472+0.73128
5LEC Charles LECLERCFerrari1:33.599+0.85828
6HAM Lewis HAMILTONFerrari1:34.129+1.38826
7BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:34.426+1.68528
8VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:34.541+1.80024
9HUL Nico HULKENBERGAudi1:34.639+1.89827
10GAS Pierre GASLYAlpine1:34.676+1.93528
11LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:34.773+2.03229
12BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:34.828+2.08726
13HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:34.856+2.11526
14OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:34.877+2.13625
15COL Franco COLAPINTOAlpine1:34.947+2.20626
16ALB Alexander ALBONWilliams1:35.480+2.73931
17SAI Carlos SAINZWilliams1:35.679+2.93818
18ALO Fernando ALONSOAston Martin1:35.856+3.11518
19BOT Valtteri BOTTASCadillac1:36.057+3.31625
20STR Lance STROLLAston Martin1:37.224+4.48320
21LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:37.896+5.1556
22PER Sergio PEREZCadillac1:39.200+6.45913

Yarış kontrol notları

  • Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Sanal güvenlik aracıVSC ENDING
  • Sanal güvenlik aracıVSC DEPLOYED
  • Sanal güvenlik aracıVSC ENDING

Hava durumu

  • Hava11.6–14 °C
  • Pist11.5–27.7 °C
  • Nem%37
  • Rüzgâr1.6 m/s
  • YağışYok

Sprint Sıralama 13 Mar Cum 10:30

SıraSürücüSQ1SQ2SQ3Tur
1RUS George RUSSELLMercedes1:33.0301:32.2411:31.52013
2ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:33.4551:32.2911:31.80913
3NOR Lando NORRISMcLaren1:33.7831:33.0861:32.14113
4HAM Lewis HAMILTONFerrari1:33.1481:33.0421:32.16115
5PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:33.8131:33.0381:32.22413
6LEC Charles LECLERCFerrari1:33.1941:32.6021:32.52816
7GAS Pierre GASLYAlpine1:33.9701:33.4051:32.88815
8VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:34.1701:33.5641:33.25417
9BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:34.2801:33.5011:33.40916
10HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:34.4471:33.6201:33.72315
11HUL Nico HULKENBERGAudi1:33.9971:33.63514
12OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:34.0871:33.63913
13LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:34.1101:33.71413
14BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:34.2911:33.77414
15LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:34.4951:34.04813
16COL Franco COLAPINTOAlpine1:34.5921:34.32712
17SAI Carlos SAINZWilliams1:34.7616
18ALB Alexander ALBONWilliams1:35.3056
19ALO Fernando ALONSOAston Martin1:35.5815
20STR Lance STROLLAston Martin1:36.1517
21BOT Valtteri BOTTASCadillac1:37.3788

Hava durumu

  • Hava15.7–16.9 °C
  • Pist25.3–30.5 °C
  • Nem%26
  • Rüzgâr1.8 m/s
  • YağışYok

Sprint 14 Mar Cmt 06:00

⏱ En hızlı tur LEC Charles LECLERC · 1:34.753 · 18. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1RUS George RUSSELLMercedes1933:38.9988
2LEC Charles LECLERCFerrari19+0.674 ⏱7
3HAM Lewis HAMILTONFerrari19+2.5546
4NOR Lando NORRISMcLaren19+4.4335
5ANT Kimi ANTONELLIMercedes19+5.6884
6PIA Oscar PIASTRIMcLaren19+6.8093
7LAW Liam LAWSONRacing Bulls19+10.9002
8BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team19+11.2711
9VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing19+11.619
10OCO Esteban OCONHaas F1 Team19+13.887
11GAS Pierre GASLYAlpine19+14.780
12SAI Carlos SAINZWilliams19+15.753
13BOR Gabriel BORTOLETOAudi19+15.858
14COL Franco COLAPINTOAlpine19+16.393
15HAD Isack HADJARRed Bull Racing19+16.430
16ALB Alexander ALBONWilliams19+20.014
17ALO Fernando ALONSOAston Martin19+21.599
18STR Lance STROLLAston Martin19+21.971
19PER Sergio PEREZCadillac19+28.241
DNFHUL Nico HULKENBERGAudi12Bitiremedi
DNFBOT Valtteri BOTTASCadillac12Bitiremedi
DNFLIN Arvid LINDBLADRacing Bulls11Bitiremedi

Start grid

Sprint Sıralama sonucuna göre
  1. 1RUS1:31.520
  2. 2ANT1:31.809
  3. 3NOR1:32.141
  4. 4HAM1:32.161
  5. 5PIA1:32.224
  6. 6LEC1:32.528
  7. 7GAS1:32.888
  8. 8VER1:33.254
  9. 9BEA1:33.409
  10. 10HAD1:33.723
  11. 11HUL1:33.635
  12. 12OCO1:33.639
  13. 13LAW1:33.714
  14. 14BOR1:33.774
  15. 15LIN1:34.048
  16. 16COL1:34.327
  17. 17SAI1:34.761
  18. 18ALO1:35.581
  19. 19STR1:36.151
  20. 20BOT1:37.378
  21. 21PER
  22. 22ALB1:35.305

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • H Sert
  • RUSS
  • LECS
  • HAMS
  • NORS
  • ANTS
  • PIAS
  • LAWH
  • BEAM
  • VERS
  • OCOM
  • GASM
  • SAIH
  • BORM
  • COLS
  • HADS
  • ALBS
  • ALOH
  • STRM
  • PERS
  • HULM
  • BOTM
  • LINM

119

Pit stoplar

12 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
13NOR2.422.5
13VER–24.1
13HAD5.531.2
13PER5.025.8
13ANT13.733.7
13LEC2.823.2
13STR2.723.1
13ALB4.324.3
13COL2.823.6
13HAM2.727.9
13RUS3.523.4
13PIA2.723.5

Yarış kontrol notları

  • Tur 7Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 12 (ANT) - CAUSING A COLLISION
  • Tur 13Güvenlik aracıSAFETY CAR DEPLOYED
  • Tur 16Güvenlik aracıSAFETY CAR IN THIS LAP
  • Tur 18Ceza5 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 11 (PER) - SAFETY CAR INFRINGEMENT

Hava durumu

  • Hava14.6–15.7 °C
  • Pist13–22.7 °C
  • Nem%48
  • Rüzgâr4.4 m/s
  • YağışYok

Sıralama 14 Mar Cmt 10:00

SıraSürücüQ1Q2Q3Tur
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes1:33.3051:32.4431:32.06415
2RUS George RUSSELLMercedes1:33.2621:32.5231:32.28613
3HAM Lewis HAMILTONFerrari1:33.5221:32.5671:32.41519
4LEC Charles LECLERCFerrari1:33.1751:32.4861:32.42820
5PIA Oscar PIASTRIMcLaren1:33.5901:33.1301:32.55020
6NOR Lando NORRISMcLaren1:33.5351:32.9101:32.60820
7GAS Pierre GASLYAlpine1:33.7881:33.0031:32.87321
8VER Max VERSTAPPENRed Bull Racing1:33.4171:33.0981:33.00220
9HAD Isack HADJARRed Bull Racing1:33.6321:33.3521:33.12120
10BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team1:33.6871:33.1971:33.29219
11HUL Nico HULKENBERGAudi1:34.1161:33.35412
12COL Franco COLAPINTOAlpine1:33.6341:33.35715
13OCO Esteban OCONHaas F1 Team1:33.9741:33.53814
14LAW Liam LAWSONRacing Bulls1:34.1391:33.76515
15LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls1:33.9061:33.78415
16BOR Gabriel BORTOLETOAudi1:33.5491:33.96514
17SAI Carlos SAINZWilliams1:34.31710
18ALB Alexander ALBONWilliams1:34.77210
19ALO Fernando ALONSOAston Martin1:35.2039
20BOT Valtteri BOTTASCadillac1:35.4369
21STR Lance STROLLAston Martin1:35.9959
22PER Sergio PEREZCadillac1:36.9066

Hava durumu

  • Hava17.5–18.3 °C
  • Pist29.3–32.5 °C
  • Nem%34
  • Rüzgâr2.7 m/s
  • YağışYok

Yarış 15 Mar Paz 10:00

⏱ En hızlı tur ANT Kimi ANTONELLI · 1:35.275 · 52. tur

SıraSürücüTurSüre / FarkPuan
1ANT Kimi ANTONELLIMercedes561:33:15.607 ⏱25
2RUS George RUSSELLMercedes56+5.51518
3HAM Lewis HAMILTONFerrari56+25.26715
4LEC Charles LECLERCFerrari56+28.89412
5BEA Oliver BEARMANHaas F1 Team56+57.26810
6GAS Pierre GASLYAlpine56+59.6478
7LAW Liam LAWSONRacing Bulls56+80.5886
8HAD Isack HADJARRed Bull Racing56+87.2474
9SAI Carlos SAINZWilliams55+1 tur2
10COL Franco COLAPINTOAlpine55+1 tur1
11HUL Nico HULKENBERGAudi55+1 tur
12LIN Arvid LINDBLADRacing Bulls55+1 tur
13BOT Valtteri BOTTASCadillac55+1 tur
14OCO Esteban OCONHaas F1 Team55+1 tur
15PER Sergio PEREZCadillac55+1 tur
DNFVER Max VERSTAPPENRed Bull Racing45Bitiremedi
DNFALO Fernando ALONSOAston Martin32Bitiremedi
DNFSTR Lance STROLLAston Martin9Bitiremedi
DNSPIA Oscar PIASTRIMcLaren0Başlamadı
DNSNOR Lando NORRISMcLaren0Başlamadı
DNSBOR Gabriel BORTOLETOAudi0Başlamadı
DNSALB Alexander ALBONWilliams0Başlamadı

Start grid

Sıralama sonucuna göre
  1. 1ANT1:32.064
  2. 2RUS1:32.286
  3. 3HAM1:32.415
  4. 4LEC1:32.428
  5. 5PIA1:32.550
  6. 6NOR1:32.608
  7. 7GAS1:32.873
  8. 8VER1:33.002
  9. 9HAD1:33.121
  10. 10BEA1:33.292
  11. 11HUL1:33.354
  12. 12COL1:33.357
  13. 13OCO1:33.538
  14. 14LAW1:33.765
  15. 15LIN1:33.784
  16. 16BOR1:33.965
  17. 17SAI1:34.317
  18. 18ALO1:35.203
  19. 19BOT1:35.436
  20. 20STR1:35.995
  21. 21PER1:36.906
  22. 22ALB1:34.772

Lastik stratejisi

  • S Yumuşak
  • M Orta
  • H Sert
  • ANTMH
  • RUSMH
  • HAMMH
  • LECMH
  • BEAMH
  • GASMH
  • LAWMH
  • HADHH
  • SAIMH
  • COLHM
  • HULHM
  • LINHM
  • BOTMH
  • OCOHMS
  • PERMH
  • VERSH
  • ALOH
  • STRH
  • PIA
  • NOR
  • BOR
  • ALB

156

Pit stoplar

19 pit stop
TurSürücüDuruş (s)Pit yolu (s)
1HAD2.723.1
9VER3.423.7
9LAW2.522.7
9SAI3.123.1
10HAD5.725.7
10GAS2.823.5
10ANT2.923.0
10LEC3.525.6
10HAM2.422.4
10RUS3.223.4
10BOT7.427.8
10BEA–23.0
11PER5.526.2
29OCO5.726.0
31ALO2.823.3
32COL2.623.2
35HUL16.137.4
42LIN2.923.3
46OCO26.947.1

Yarış kontrol notları

  • Tur 10Güvenlik aracıSAFETY CAR DEPLOYED
  • Tur 13Güvenlik aracıSAFETY CAR IN THIS LAP
  • Tur 37Ceza10 SECOND TIME PENALTY FOR CAR 31 (OCO) - CAUSING A COLLISION

Hava durumu

  • Hava14.9–16.2 °C
  • Pist19.7–24.8 °C
  • Nem%56
  • Rüzgâr2.4 m/s
  • YağışYok